Giro CINDER MIPS Mat Black

Kód: 7079349/L
Neohodnotené
Značka: Giro
€159,95 –31 %
pictureprovider
€159,95 –31 % €109,95
Skladom (1 ks)
Variant

Dizajn prilby Cinder MIPS je na prvý pohľad inšpirovaný modelom Synthe a ponúka i podobné vlastnosti, ktoré ocenia tí, ktorí to s cyklistikou myslí naozaj vážne: nízku váhu, kvalitné odvetranie alebo prémiové výstelky Air-Fx. Dôležitou súčasťou prilby je upínací systém Roc Loc 5, ktorý vám umožní nastaviť prilbu jednou rukou vrátane trojstupňového vertikálneho nastavenia.

MIPS (Multi-Directional Impact Protection System) poskytuje zvýšenú ochranu proti pôsobeniu rotačných síl na hlavu.

Detailné informácie

Podrobný popis

  • UPÍNACIE SYSTÉM Roc Loc ® 5
  • KONŠTRUKCIA In-mold, Thermoformed SL Roll Cage ™, MIPS
  • VENTILÁCIA 26 otvorov, Wind Tunnel ™
  • VLASTNOSTI antibakteriálne výstelky Air-FX®, ultraľahké pásky Slimline
  • VEĽKOSTI Super Fit™ S (51–55 cm), M (55–59 cm), L (59–63 cm)

 

MIPS JE POHYB
POKROK VO VÝVOJI CYKLISTICKÝCH PRILIEB

Všetky prilby Giro sú dizajnované tak, aby pohltili čo najviac energie pri náraze, a spĺňajú platnú európsku normu: EN 1078. Cieľom novej technológie MIPS je eliminovať rotačné sily, ktoré pôsobia na hlavu v prípade pádu. Pri náraze pod akýmkoľvek uhlom systém MIPS umožní, aby sa EPS škrupina prilba pootočila nezávisle okolo hlavy jazdca. Hoci je tento pohyb len v rádovo niekoľko milimetrov, veríme, že technológia MIPS výrazne znižuje množstvo rotačnej sily, ktorá by inak mohla byť prenesená až na mozog.

ČO JE MIPS (Multidirectional Impact Protection System) a ako funguje?

MIPS je klzká vložka medzi EPS škrupinou (telom prilby) a vnútornými výstielkami. V prípade nárazu pod uhlom (napríklad keď zachytíte hlavou o vetvu) sa EPS škrupina prilby pretočí o niekoľko milimetrov po MIPS vrstve, a ochráni tak hlavu a mozog pred prudkým rotačným trhnutím.

Dodatočné parametre

Kategória: Cyklistické prilby
Záruka: 2 roky

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Obľúbená značka najmä u cyklistov založená v americkej Kaliforniii - Giro je výrobcom lyžiarskych a cyklistických prilieb, okuliarov, cyklistických doplnkov a topánok.