Giro Agilis MIPS Mat Black/Bright Red

Kód: 7112802/S
Neohodnotené
Značka: Giro
€109,95 –27 %
pictureprovider
€109,95 –27 % €80
Skladom (1 ks)
Variant

Cyklistická prilba Giro Agilis kombinuje vzdušný dizajn klasických závodných prilieb s predĺženou ochranou zátylku. Svoje uplatnenie tak nájde nielen na ceste, ale aj v teréne. Dokonale padne a perfektne drží na hlave vďaka upínaciemu systém Roc Loc 5.5, ktorý je vo variante s technológiou MIPS integrovaný práve do vrstvy MIPS. Škrupina je krytá odolným polykarbonátom aj zospodu, čo oceníte jednak z hľadiska dizajnu a jednak z hľadiska odolnosti prilby proti každodennému opotrebovaniu.

Detailné informácie

Podrobný popis

  • UPÍNACÍ SYSTÉM Roc Loc® 5 (integrácia MIPS vo variantoch so systémom MIPS)
  • KONŠTRUKCIA In-mold (Full Wrap)
  • VENTILÁCIA 32 otvorov, Wind Tunnel™
  • VLASTNOSTI CoolFit výsitelky, ultraľahké pásky Slimline
  • VEĽKOSTI Super Fit™ S (51–55 cm), M (55–59 cm), L (59–63 cm)

 

MIPS JE POHYB
POKROK VO VÝVOJI CYKLISTICKÝCH PRILIEB

Všetky prilby Giro sú dizajnované tak, aby pohltili čo najviac energie pri náraze, a spĺňajú platnú európsku normu: EN 1078. Cieľom novej technológie MIPS je eliminovať rotačné sily, ktoré pôsobia na hlavu v prípade pádu. Pri náraze pod akýmkoľvek uhlom systém MIPS umožní, aby sa EPS škrupina prilba pootočila nezávisle okolo hlavy jazdca. Hoci je tento pohyb len v rádovo niekoľko milimetrov, veríme, že technológia MIPS výrazne znižuje množstvo rotačnej sily, ktorá by inak mohla byť prenesená až na mozog.

ČO JE MIPS (Multidirectional Impact Protection System) a ako funguje?

MIPS je klzká vložka medzi EPS škrupinou (telom prilby) a vnútornými výstielkami. V prípade nárazu pod uhlom (napríklad keď zachytíte hlavou o vetvu) sa EPS škrupina prilby pretočí o niekoľko milimetrov po MIPS vrstve, a ochráni tak hlavu a mozog pred prudkým rotačným trhnutím.

Dodatočné parametre

Kategória: Cyklistické prilby
Záruka: 2 roky

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Obľúbená značka najmä u cyklistov založená v americkej Kaliforniii - Giro je výrobcom lyžiarskych a cyklistických prilieb, okuliarov, cyklistických doplnkov a topánok.