Giro Fixture II Mips Mat Titanium

Kód: 7149850/UNI
Novinka
Neohodnotené
Značka: Giro
€89,95
Skladom (1 ks)
Variant

Giro vylepšilo svoju najpredávanejšiu prilbu a dalo jej modernejší tvar, najnovšie technológie, doladili detaily a hlavne do nej vdýchli bikerskú dušu. Cykklistická prilba Giro Fixture II Mips je doma predovšetkým v teréne - tvar je odvodený od omnoho drahších trailových prilieb. Poľné cesty, lesné cesty alebo úzke traily, pokiaľ ste spokojný, keď pod vašimi kolesami škrípe hlina, duní ihličie a odlietajú šišky, je prilba Fixture II tá pravá pre vás. Svojim predĺženým profilom vzady poskytuje zvýšenú ochranu zátylku. Je dobre odvetraná pomocou 16 otvorov a perfektne sedí na hlave vďaka upínaciemu systému Roc Loc Sport, ktorý si jednoducho dotiahnete jednou rukou pomocou sťahovacieho kolieska.

Detailné informácie

Podrobný popis

  • UPÍNACÍ SYSTÉM Roc Loc® Sport
  • KONŠTRUKCIA In-mold
  • VENTILÁCIA 16 otvorov
  • VLASTNOSTI odnímatelný šilt Snap-Fit 2, reflexné prvky, rýchloschnúce výstielky
  • VEĽKOSTI univerzálna dospelá (54–61 cm)

MIPS JE POHYB
POKROK VO VÝVOJI CYKLISTICKÝCH PRILIEB

Všetky prilby Giro sú dizajnované tak, aby pohltili čo najviac energie pri náraze, a spĺňajú platnú európsku normu: EN 1078. Cieľom novej technológie MIPS je eliminovať rotačné sily, ktoré pôsobia na hlavu v prípade pádu. Pri náraze pod akýmkoľvek uhlom systém MIPS umožní, aby sa EPS škrupina prilba pootočila nezávisle okolo hlavy jazdca. Hoci je tento pohyb len v rádovo niekoľko milimetrov, veríme, že technológia MIPS výrazne znižuje množstvo rotačnej sily, ktorá by inak mohla byť prenesená až na mozog.

ČO JE MIPS (Multidirectional Impact Protection System) a ako funguje?

MIPS je klzká vložka medzi EPS škrupinou (telom prilby) a vnútornými výstielkami. V prípade nárazu pod uhlom (napríklad keď zachytíte hlavou o vetvu) sa EPS škrupina prilby pretočí o niekoľko milimetrov po MIPS vrstve, a ochráni tak hlavu a mozog pred prudkým rotačným trhnutím.

Dodatočné parametre

Kategória: Cyklistické prilby
Záruka: 2 roky

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Obľúbená značka najmä u cyklistov založená v americkej Kaliforniii - Giro je výrobcom lyžiarskych a cyklistických prilieb, okuliarov, cyklistických doplnkov a topánok.