Giro Tyrant MIPS Mat Black

Kód: 7113384/M
Novinka
Neohodnotené
Značka: Giro
€174,95 –8 %
pictureprovider
€174,95 –8 % €159,95
Skladom (1 ks)
Variant

Tyrant je doma na supertechnických trailoch aj v bike parku alebo na dirt Jump. Hranice medzi disciplínami sa stierajú a táto prilba pokryje rozmanitosť súčasného MTB kompletne. Hoci je to štýlová prilba, pod kapotou sa skrývajú tie najnovšie technológie, ktoré sa starajú o tvoju bezpečnosť. Najdôležitejšie je MIPS Spherical - odpruženie medzi dvoma vrstvami v prilbe, ktoré funguje na princípe kĺbu. Vnútorná pologule je z mäkšej EPP peny, tá vonkajšia z tvrdšej EPS peny. V prípade pádu po sebe môžu rotovať, a zbrzdiť tak náraz.

Detailné informácie

Podrobný popis

  • UPÍNACIE SYSTÉM Roc Loc ® Air DH
  • KONŠTRUKCIA In-mold, integrovaná technológia MIPS Spherical, Progressive Layering (EPS a EPP škrupiny)
  • VENTILÁCIA 10 otvorov, Stack Vent ™
  • VLASTNOSTI moto štítok na skrutky, prispôsobené pre MX okuliare, kompatibilný s normálnymi okuliarmi, 2 hrúbky výsteliek
  • VEĽKOSTI Super Fit ™ M (55-59 cm), L (59-63 cm)

MIPS JE POHYB
Pokroku vo vývoji cyklistických prilieb

Všetky prilby Giro sú designované tak, aby pohltili čo najviac energie pri náraze, a spĺňajú platnú európsku normu: EN 1078. Cieľom novej technológie MIPS je eliminovať rotačné sily, ktoré pôsobia na hlavu v prípade pádu. Pri náraze pod akýmkoľvek uhlom systém MIPS umožní, aby sa EPS škrupina prilby pootočila nezávisle okolo hlavy jazdca. Hoci je tento pohyb iba rádovo niekoľko milimetrov, veríme, že technológia MIPS výrazne znižuje množstvo rotačné sily, ktorá by inak mohla byť prenesená až na mozog.

ČO JE MIPS (multidirectional Impact Protection System) a ako funguje?

MIPS je klzká vložka medzi EPS škrupinou (telom prilby) a vnútornými výstelkami. V prípade nárazu pod uhlom (napríklad keď zachytíte hlavou o vetva) sa EPS škrupina prilby pretočí o niekoľko milimetrov po MIPS vrstve, a uchráni tak hlavu a mozog pred prudkým rotačným trhnutím.

Dodatočné parametre

Kategória: Cyklistické prilby
Záruka: 2 roky

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Obľúbená značka najmä u cyklistov založená v americkej Kaliforniii - Giro je výrobcom lyžiarskych a cyklistických prilieb, okuliarov, cyklistických doplnkov a topánok.